top of page

Dlaczego mikropeletki ?

Mikropeletki

Mikropeletki to niewielkich rozmiarów mikrocząstki „zamknięte” w kapsułce.

Dzięki nim substancja z takich preparatów uwalniana jest powoli i sukcesywnie, przez co możliwe jest uzyskanie i utrzymanie optymalnego stężenia substancji czynnej przez dłuższy czas. Zapobiegamy wówczas niekorzystnym (i często nieprzewidywalnym) wahaniom poziomu substancji aktywnych, przez co cały proces suplementacji diety jest bardzo stabilny i efektywny.

Vit.C with Seabuckthorn.jpg

Produkcja mikropeletek

Zastosowana w mikropeletkach specjalna powłoka celulozowa dodatkowo zabezpiecza też substancję czynną.  Otoczka taka jest kilkadziesiąt razy cieńsza od cukrowej, ale pełni tę samą rolę. Chroni zawarte w rdzeniu substancje czynne przed, np.: światłem, tlenem, wilgocią oraz zapewnia pacjentowi komfort w przyjmowaniu suplementu, poprzez ułatwienie połykania i maskowanie nieprzyjemnego smaku substancji aktywnych.

W przypadku otoczek szybko rozpuszczalnych absolutnie nie jest możliwe uzyskanie tzw. modyfikowanego uwalniania substancji czynnej. Efekt modyfikowanego uwalniania – opóźnionego (np.: w jelicie cienkim lub spowolnionego na całej długości przewodu pokarmowego), decydującego o uzyskaniu przedłużonego działania, jest możliwy wyłącznie dla otoczek rozpuszczalnych w środowisku alkalicznym lub nierozpuszczalnych, ale posiadających właściwości dyfuzyjne, czyli właśnie dla mikropeletek.

Forma mikropeletki

Zastosowanie form mikropeletek może wpłynąć na częstotliwość przyjmowania suplementów i zmniejszenie stosowanych dawek, poprzez ich efektywniejsze wykorzystanie w procesie wchłaniania w organizmie. Nasze mikropeletki są w 100% naturalne, bezglutenowe i wolne od alergenów.

Warto też podkreślić, że produkty w mikropeletkach dzięki zastosowanej nowocześniej technologii produkcyjnej są zdecydowanie bardziej stabilne i zachowują swoje właściwości w zdecydowanie dłuższym okresie czasu w porównaniu do innych form dostępnych aktualnie na rynku takich jak kapsułki zwykłe czy tabletki niepowlekane.  Wpływa to też na okres przydatności do spożycia, który w przypadku mikropeletek może wynieść nawet 36 miesięcy od daty produkcji. 

Produkcja_kontraktowa_Allium_Pharma.jpeg

Wybierając produkty w mikropeletkach wybierasz nowoczesną formułę i stabilną formułę suplementacji, która wyróżni produkt na rynku i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.  

bottom of page